HALI YIKAMA

İZMİRDE UCUZ HALI YIKAMAYA DİKKAT

Halı yıkama sektörünün gerçekleri:

İzmir’de ucuza halı yıkayan
birçok firmanın bulunması ve bunların sektöre ve siz değerli İzmirlilere verdiği zararlar hakkında bilgi sahibi olmanız için yazılmış bir yazıdır.

Halı yıkama sektörü ilk olarak İzmir’de başlamasına rağmen halı yıkama hakkında hiç bir bilgiye sahip olmadan bilinçsizce sadece rant olarak görüp her yıl onlarca firma kurulmaktadır.

Hesapsızca bu işe başlayan kişiler belli bir zaman sonra zarar edip sadece kendi zararlarını kurtarmak adına aynı yıkama yerinde iki ya da üç firma ismi kurup yıkama şekli değişmeden 1,25-1,50-1,75 TL ayrı fiyatlandırma taktiği ile kart broşür dağıtımı yaparak insanları kandırma yöntemi ile işlerine devam etmektedirler.

İlk önceleri dağıtılan kartlarda adres bilgisi vermedikleri biz ve bizim gibi bu işi profesyonel olarak yapan firmaların tespitleri sayesinde adres bilgisi olmayan firmalar güvenilir değil uyarılarımızdan rahatsız olan bu art niyetli firmalar şimdi adres bilgilerini yazmaktalar fakat yeni taktikleri ise İzmir’in hiç bir yerinde olmayan alakasız bir adres yazarak yerlerini gizli tutmakta kararlı olduklarını göstermiştir sebebi ise az önce bahsettiğimiz üzere bir firmanın birden fazla sadece isim değiştirip bulmuş olduğu yöntemdir.

Profesyonel firmalar ile Ucuza halı yıkama yapan firmaların arasındaki farklar:

Bilindiği üzere halı yıkama sadece makinelerden oluşan bir işlem değildir. Kullanılan kimyasallarında kaliteli olması gerekmektedir. Kullanılan şampuanın kesinlikle kaliteli olması gerekmektedir. Bazı deterjan üreticileri deterjanların içerisine asit bazlı ( DİREKT OLARAK DÖKÜLDÜĞÜNDE DEMİRİ DAHİ ERİTEBİLME ÖZELLİĞİ OLAN KÖTÜ KİMYASALLLAR )maddeler kullanmaktadırlar. Bunun sebebi ise deterjanın ham maddelerini aza indirip daha ucuza satabilmek. Ucuza halı yıkayan firmalarında tek tercih ettiği ilaçlarda bunlardan ibarettir. Birçoğunda ise deterjanı yoğunlaştırmak adına yine ham maddeden kaçırmak için tuz kullanıldığı tespit edilmiştir.

Örnek: Evlerimizde kullandığımız bulaşık deterjanının süngeri belli bir süre sonra kurutup pul pul dökmesi içindeki tuzdan kaynaklanmaktadır.

Bu örnekte bahsettiğimiz olayın aynısı da halılarınızda ilk yıkamada olmasa da belli bir süre sonra çürümelere yol açmaktadır. Bu çürümelerde her mahallede günün her saati duyabileceğiniz ( halı, kilim, yolluk ve paspas kenarına overlok yapılır anonsları ile ) seyyar overlokçuların işlerini oldukça çoğaltmıştır.

Amacımız bu yazıda diğer firmaları sadece ucuza halı yıkadıkları için kötülemek değil günümüz şartlarında 2 TL nin altında kaliteli halı yıkanamayacağını siz İzmir halkına da bu konuda firmamızın her zaman yaptığı gibi bilinçlendirmektir. 2 TL nin altına halı yıkayan firmaları lütfen ziyaret ediniz bizlere hak vereceksizin.

Profesyonel halı yıkamalar, gerek halı yıkama konusundaki bilgileri gerekse kullandıkları ekipmanlarını bilinçli olarak seçip yine hangi halıda hangi kimyasalı kullanacağını bilen ve kesinlikle maliyetten çekinmeden sadece sizlere gerçek temizliği sunan firmalardır.