İZMİR HALI YIKAMA | İKİZLER HALI YIKAMA FABRİKASI

İzmir de halı yıkama hizmeti sunan firmamızın servis bölgeleri Alsancak, Buca, Bornova, Balçova, Bayraklı, Gaziemir, Konak, Karşıyaka ilçeleri ve tüm semtlerine hizmetimiz bulunmaktadır.

Halı Yıkama konusunda İzmirli Bayanların tercih ettiği tek FİRMA.

izmir halı yıkama Firması

İKİZLER HALI YIKAMA SİZE VE Sevdiklerinize DEĞER VERİR.

İZMİR İKİZLER HALI YIKAMA

 

İzmir halı yıkama Hizmetimiz:

 

Öncelikle bizlere ulaşıp sadece adresinizi bildirmeniz gerekmektedir. Kayıt işlemi servise bildirilerek servis aracımız vermiş olduğunuz adresten halılarınızı makbuz karşılığında adet bilgisi ve halı cinsi birde ölçüm fabrikamızda yapıldığı için sizleri bilgilendirmek adına tahmini m2 bilgisi verilerek adresinizden teslim alınır.

Halılarınız fabrikamıza geldikten sonra makine halısı, kilim, yün halı ya da aksesuar halı olarak ayrılır. Daha sonra ki işlemde halı yıkama alanına geçmeden önce halı içindeki toz ya da kalıntıları atmak için toz alma makinesine yerleştirilir. Halılar en az bir saat bu makinede çırpılır.

Tozları alınmış Halılar, Kilimler, Halı Yıkama alanına alınır. Bura öncelikle yumuşaması için ilk olarak sırt yıkaması yapılır. Sırt yıkama bitiminde Halılar çevrilerek halıların ön yüzü yıkanır ve halı cinsine göre uygun fırça makinesi kullanılır.

Fırçalama sonrasında durulama işlemine geçilir.

Durulama yıkama işleminin en önemli aşamasıdır. Halılar iyi durulanmaz ise içindeki kalıntılar kuruduktan sonra tekrar yüzeye çıkar ve halının erken kirlenmesine sebep olur. Durulama yöntemi firmamıza özel farklı teknikler olduğu için bu işlemin detaylarını burada açıklamıyoruz. Bu işlemi de tamamladıktan sonra halının daha çabuk kuruması için Halılar Santrifüj sıkma kazanına yerleştirilir.

Santrifüj sıkma kazanını bilmeyen ya daha önce görmemiş kişiler için örnek olarak çamaşırmakinesi iç tamburu benzeri ve 150 * 150 ebatlarında sıkma devri ise çamaşır makinesinin yaklaşık olarak 9 katı daha hızlı bir makinedir.

Bu makinede, aynen Çamaşır Makinesinde olduğu gibi işlem sonrasında%10 %15 oranında nemli hale getirir. Makineden çıkarılan Halılar tamamen kuruması için kurutma askılarına asılarak bekletilir. Halı kalınlığı cinsi ve ya hava şartlarına göre ortalama 2 ya da 3 gün kurutma askılarında bekleyen Halılar kuruma işlemi sonrasında ustalarımızca askıdan toplanır ve genel kontrol yapılır.

Bu kontrolde gerekli görülür ise Halılar tekrar yıkamaya alınır ve yıkama yapılır. Kontrollerden geçen Halılar paketleme bölümüne alınarak Fabrikamızdan sizlere ulaşana kadar toz ve kirlerden uzak tutmak için poşetlenir. En son olarak sizden Halılar alındığı anda vermiş olduğunuz irtibat numarasından sizlere bilgi verilerek halınızın teslimatı gerçekleştirilir.

Dikkat: PAKETLEME İşlemi ; İNDİRİMLİ VE KAMPANYA KAPSAMINDA YIKANAN HALILARA PAKETLEME İşlemi yapılmamaktadır. YAĞMURLU VE NEMLİ havalarda POŞETLEME UYGULAMASI FİRMAMIZCA UYGUN BULUNMAYIP TESLİMATLAR POŞETSİZ yapılmaktadır. Paketli GELEN HALILARINIZ Saklama AMAÇLI OLMAYIP TESLİM ALDIĞINIZ andan itibaren ÇIKARILMALIDIR.

Paketli BEKLETTİĞİNİZ HALILARDA 24 SAAT SONRA HAVASIZ kaldığı için Bakteri üreme riski yüksektir.

Halılarınız hazır olunca telefon ile bildirilerek teslimat gerçekleştirilir. Teslimat gün ve saatleri 08.30-21.00 a kadar devam etmektedir. Size uygun saat aralıklarınızı söylemeniz yeterlidir.

El dokuma ve yün halılarda yıkamanın bazı aşamalarında farklı ve özel işlem uygulanır.

Çift yıkama yapıldığı için diğer halılardan teslimat süreleri daha uzundur.

El dokuma Halılar Özen, bilgi ve Ustalık ister bu yüzden satın aldığınız yerlerden referans aldığınız halı yıkama firmalarına veriniz. Yıkama süresi makine halılarında maksimum 5 gün eldokuma yün halılarda ise bir haftadır. Bu süreden daha önce halı teslimatı firmamızca uygun değildir.

 Bazı yıkamalarda olduğu gibi 24 saat de halı teslimatı sağlıklı olmadığı gibi senede bir defa yıkama gerektiren halılar için yeterli değildir.

Senede 3 defa halı yıkatıp halılarınızı yıpratmak yerine sene bir defa tam anlamıyla bir temizlik Halınız ve bütçeniz için en doğru seçim olacaktır.

 Önemli: Sizlere daha iyi hizmet verebilmemiz için teslim ettiğiniz anda çürük veya yırtık olan halılarınızı lütfen servis elemanlarımıza bildiriniz. Aksi halde doğacak sorunlardan firmamız mesul değildir.

Hem su israfı hemde hijyenden uzak yöntemlerle yıkama sizlere hiç bir şey kazandırmaz aksine çok Kayıplar verir.

İLGİLİ KONULAR:

halı yıkama nasıl olmalı   halı yıkama ve izmir
ucuz halı yıkama halı yıkama kampanya

Tüketici bilgi notu:

Resimlerini vermiş olduğumuz halı yıkama için kullanılan bantlı sistem makineleri firmamız kullanmamaktadır. Resimleri kullanma sebebimiz internet ortamında kolaylıkla buluna bilinen bu ve buna benzer birçok halı yıkama makinesi satıcılarının web sitelerinde yer alan resimler ve videolar art niyetli halı yıkama firmaları tarafından bilgisayar programları sayesinde kart, broşür ve web sitesi olan firmaların yapmış olduğu reklamlarda bulunmaktadır.

Olmayan bir makinenin varmış gibi görüntülenmesi ve siz değerli insanlarımızı kandırmaları doğrultusunda bilgilendirme amaçlı yayınlanmıştır.

Firmamız bu makineleri kullanmadığı gibi birçok halı yıkama firması sahibine de önermemektedir.

Sebebi ise; resim 2 de görüldüğü üzere halılar aynı ilaç havuzundan geçmekte bir önce ki halının tozu ve kirini sonrasında gelen halı içine çekmektedir. Bu sebep dendir ki sizlerinde bu konuda seci olmanızı tavsiye etmekteyiz. Daha detaylı bilgi almak için iletişim linkimizde olan telefon numaralarımızdan bizi arayabilirsiniz.

İKİZLER firması olarak sizleri bilinçlendirmeye devam edeceğiz.